Era-3 to nowy rodzaj termostatów jednoprzyciskowych z prostym i zrozumiałym zestawem funkcji. Po włączeniu zasilania wszystkie diody LED zapalają się szeregowo, co sygnalizuje sprawność regulatora. Ogrzewanie podgrzewacza do ręczników jest ustawiane w skali trójfazowej: min-mid-max.

 Przełączanie trybów odbywa się za pomocą jednego przycisku "T °/ T". Niebieskie podświetlenie wskazuje wybrany tryb pracy. Maksymalna temperatura grzania urządzenia wynosi 55 t °.

 Termostat jest wyposażony w trzygodzinny wyłącznik czasowy (programowalny przez użytkownika). Po 3 godzinach pracy w wybranym trybie termostat wyłącza funkcję podgrzewania urządzenia. Timer włącza się przez długie naciśnięcie (ponad 2 sekundy) przycisku "T °/ T".

 Ponadto, termostat Era-3 jest wyposażony w funkcję przyspieszonego ogrzewania, które pozwala szybko osiągnąć maksymalną temperaturę podgrzewacza do ręczników. Aby to zrobić, regulator włącza się z maksymalną mocą. Po 4 minutach sterownik termiczny automatycznie przestawi regulator na mniejszy tryb ogrzewania, określony przez użytkownika.

 Dodatkowa funkcja, która (domyślnie wyłączona) w ciągu jednego dnia pracy podgrzewacza ręczników przy maksymalnym ogrzewaniu (max) automatycznie przełącza go na średnie ogrzewanie (mid). Wygodny i wielofunkcyjny regulator temperatury zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Funkcja ochrony przed przegrzaniem wyłączy urządzenie w przypadku awarii sieci, a zapamiętywanie trybu pracy Era-3 pozwala przywrócić określone parametry po wyłączeniu. Nasze regulatory Era-3 są wyposażone również w podgrzewane wieszaki na ręczniki Elna-Service.